ЦНАП пропонує нові послуги!

У липні 2020 року працівники ЦНАПу Нововодолазької селищної ради та старости старостинських округів Нововодолазької ОТГ взяли участь у тренінгових навчаннях, які проходили у рамках Фази впровадження Програми «U-LEAD з Європою»

Під час тренінгу було розглянуто вимоги до функціонування ЦНАПу та надання адмінпослуг в старостинських округах, типові проблеми отримання адмінпослуг з точки зору громадян, а також позитивні практики діяльності ЦНАПу.

З 1 серпня рішенням Нововодолазької селищної ради розширено перелік послуг за соціальним напрямом, які надаються у ЦНАПі та в старостинських округах. Тепер громадяни зможуть отримати через ЦНАП  наступні послуги:

1)  призначення та виплата одноразової компенсації:

-  сім'ям, які втратили годувальника із числа осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, та смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою;

-дружинам (чоловікам), якщо та (той) не одружилися вдруге, померлих громадян, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою, участю у ліквідації наслідків інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та здійсненні на них регламентних робіт;

- батькам померлого учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, смерть якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою;

2) призначення грошової компенсації вартості проїзду до санаторно-курортного закладу і назад інвалідам війни та прирівняним до них особам;

3) призначення грошової компенсації особам з інвалідністю замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування осіб з  інвалідністю ;

4) призначення грошової компенсації вартості проїзду до санаторно-курортного закладу (відділення спінального профілю) і назад особам, які супроводжують інвалідів I та II групи з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку;

5) призначення грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

6) призначення грошової компенсації інвалідам на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування;

7) призначення компенсації і допомоги батькам багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї;

8) призначення компенсації і допомоги особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (відповідно до визначених категорій);

9) надання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;

10) надання пільги на придбання твердого та рідкого пічного палива і скрапленого газу.

Є у нас ще одна приємна новина. Днями у ЦНАПі Нововодолазької селищної ради надано першу комплексну послугу ID-14 - тепер при отриманні першого в житті паспорта громадянина України у вигляді ID-картки з безконтактним електронним носієм підліткам з 14 до 18 років одночасно можна отримати і номер картки платника податків, не звертаючись до податкової інспекції.

У 2019 році  ЦНАПом Нововодолазької селищної ради було запроваджено послуги за принципом «Один крок-безліч можливостей». Їх впровадження було здійснено з метою заощадження  часу батьків, адже це надало можливість   за одне відвідування отримати сім послуг, пов’язаних із народженням дитини безпосередньо у ЦНАПі. Це такі послуги: державна реєстрація народження фізичної особи та її походження, видача свідоцтва про народження, реєстрація місця проживання народженої дитини, оформлення державної допомоги при народженні дитини, підписання декларації з сімейним лікарем, реєстрація дитини до закладів дошкільної освіти, видача довідки про склад сім’ї або зареєстрованих осіб, оформлення і видача паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм.

Надання комплексної послуги щодо новонародженої дитини також оптимізувало роботу державних органів завдяки налагодженню взаємодії між ними.

Станом на сьогодні з метою створення сприятливих умов для реалізації прав дитини у 2020 році в Україні стартував експериментальний проект під назвою «єМалятко». Його учасниками став і наш ЦНАП. Наразі рішенням сесії Нововодолазької селищної ради до переліку послуг внесено комплексну послугу «єМалятко». Тепер лише на підставі однієї заяви батьки новонародженої дитини можуть отримати послуги в рамках комплексної послуги «єМалятко»: проведення державної реєстрації народження, реєстрації місця проживання дитини, призначення державної допомоги при народженні дитини, призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, реєстрації дитини у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, визначення належності новонародженої дитини до громадянства України, внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису в ньому.

Таким чином, у жителів нашої громади з’явилась можливість при народженні дитини отримати не тільки послугу, що надається ЦНАПом з 2019 року за принципом «Один крок-безліч можливостей», але й отримати нову комплексну послугу «єМалятко».

Запрошуємо до нас за новими послугами!

Дата публікації: 08:34 28.08.2020